Maribor Pobrežje, predstavlja največjo mestno četrt, ki se razprostira na desnem bregu reke Drave, zahodno omejeno z železniško progo, vzhodno z Vzhodno ulico, na severu obdano z reko Dravo ter na jugu s strmo brežino Stražunskega gozda. Tu lahko najdemo številne značilnosti:
Supermarketi: 3+
Vrtci: 1
Osnovne šole: 3+
Srednje šole: 0
Fakultete: 0
Parki: 1
Lekarne: 1
Zdravstveni domovi: 1
Športni objekti: 3+
Število prebivalstva:
Ocena naseljenosti:
Ocena miru: 2/5
Ocena dogajanja: 3/5
Oddaljenost do avtoceste: 0,4 km
Oddaljenost do bolnišnice: 0,7 km
Oddaljenost do centra: 1,2 km
Procent blokov:
Procent hiš:
Arheološke sledi naselitve na Pobrežju segajo v bronasto in železno dobo, s prisotnostjo Keltskega naselja in poznejšimi naselbami. Območje je skozi stoletja doživljalo različne oblike naselitve, vključno s frankovsko oblastjo. Naselje Pobrežje se je prvič omenjalo v 13. stoletju, deljeno na Zgornje in Spodnje Pobrežje. Kasneje je postalo občina in doživelo spremembe v upravni razdelitvi, vključno z nemško okupacijo med drugo svetovno vojno. Po vojni je ostalo del Maribora in kasneje postalo ena od mestnih četrti Mestne občine Maribor.
Župnija Marija, Mati Cerkve, Maribor – Pobrežje je rimskokatoliška župnija, ki spada v dekanijo Maribor, mariborskega naddekanata, ki je del nadškofije Maribor.V okviru te župnije se nahajata dvai sakralna objekta.Cerkev sv. Marije Matere Cerkve, ki je župnijska cerkev, posvečena sv. Mariji, Materi Cerkve. Cerkev predstavlja duhovno središče župnije in je prostor za verske obrede, molitev in duhovno povezovanje vernikov. Kapela sv. Marije Pomagaj, kjer gre za pokopališko kapelo, posvečeno sv. Mariji Pomagaj. Kapela služi kot prostor za molitev in spomin na umrle ter kot kraj, kjer se lahko verniki zberejo in se poklonijo svojim pokojnim.
© 2025 Profesionalni nepremičninski posrednik – Berginc nepremičnine